Ako si vyrobiť obklad za 20% ceny?

Článok bol pridaný do Ako na to

Plánujete rekonštrukciu fasády a radi by ste si jej časť obložili kamenným alebo tehlovým obkladom? Potrebovali by ste lacno spraviť funkčné a odolné steny na schodisku v chodbe?

TIP: Razenie obladu Stamp Chloe a Stamp Emily >>> Prečítať

Čítajte daľej a dozviete sa, ako si vyrobiť takýto obkladový kameň vlastnými silami.

Ako sme sa pomocou razenia obkladu dopracovali k tomuto výsledku, ktorý nám pri 30m2 ušetril skoro 500€ v rozpočte?  

Hotový obkladový kameň Stamp Chloe

 

 

Na začiatok Vám poviem, že som úplne obyčajný človek, ktorého práca je sedieť pri počítači a pracovať hlavou ťukaním do klávesnice a myši.

S maľovaním mám asi toľko skúseností, koľko sa dá nadobudnúť pri maľovaní bytu vlastnými silami za 15 rokov.

Mám 30 🙂

Ak rátam aj pomoc u kamarátov a rodičov, tak som maľoval asi 5-6x v živote. Čiže som hrdý amatér, ktorý vlastnoručne natiahol hmotu a naučil sa raziť obklad. 

Zistil som, že vyrobiť si takto obklad je jednoduchšie než sa zdá. 

 

Prečítajte si týchto 6 krokov a ste majster vo výrobe vlastného obkladu.

 1. Krok

zistite, koľko m2 (výška x šírka) potrebujete takto obložiť – Tento krok je dôležitý kvôli tomu, aby ste vedeli, koľko kg lepidla budete potrebovať kúpiť.

Výdatnosť lepidla pri tejto práci je 8kg/m2.

Spotrebu si prepočítajte našou kalkulačkou spotreby, ktorú máme pri každom produkte. Stačí dosadiť čísla a hneď Vám vypľuje hodnotu.

kalkulacka spotreby

 

2. Krok

Kúpte si STAMP  a  správny typ lepidla, z ktorého vyrobíte obklad. Odporúčam flexibilné lepidlo na obklady a dlažby od Den Braven, konkrétne typ QUARTZ FLEX C2TE.

flexibilne-lepidlo-na-obklady-a-dlazbu-quartz-flex-c2te

 

Toto lepidlo je mrazuvzdorné a vodeodolné. Sú to vlastnosti, ktoré nevyhnutne potrebujete ku kvalitne spravenému obkladu a máme ho otestované na fasádach, kde slúži už niekoľko rokov ako vymaľovaný obklad.

Okrem toho má toto lepidlo dlhší čas zavädnutia, čiže môžete si natiahnuť väčšiu plochu a v pohodičke, bez stresu že Vám lepidlo začne rýchlo tvrdnúť, budete STAMPovať.  

 

3. Krok

Je vymiešanie lepidla s vodou na správnu konzistenciu.

Budete potrebovať vŕtačku, vodu, kýbel a miešadlo, ktoré nasadíte do vŕtačky. Vysypte lepidlo do kýbla, nalejte trochu vody a miešajte. Konzistencia musí byť fakt hustá.

To či je dobrá zistíte tak, že si z neho naberiete  na špachtlu a otočíte ju. Lepidlo na nej musí držať bez pohnutia.

Zakovic3 

 

 4. Krok

Natiahnutie lepidla na podklad.

Tohto kroku som sa obával, pretože som to predtým nikdy nerobil.

Naštastie to nebol taký problém. Lepidlo som si nabral na hladítko a roztrel na povrch. 

stampovanie2

Treba natiahnuť vrstvu hrubú asi 1 – 1,5cm – od oka. Výsledok nemusí byť dokonalý.

Snažte sa len po celej ploche roztiahnuť rovnakú vrstvu.

5. Krok

 STAMPOVANIE. Toto je STAMP (kúpite tu alebo vo všetkých dobrých stavebninách a predajniach farby laky)

stampovanie

Jednoducho som ho do lepidla vtlačil. Dal som si záležať, aby som ho pritlačil po celej ploche a ťahaním za rúčku na jednej strane som ho odlepil. 

Po každom otlačení ho treba namočiť do kýbla s vodou a saponátom, aby sa naň neprichytávalo lepidlo alebo si raznicu pre prácou natrieť Separátorom. Vďaka nemu sa lepidlo na raznicu nebude lepiť. Jednoduché, intuitívne.

Rýchlo som sa dostal do tempa a postupne tak vznikal jedinečný vzor lámaného kameňa.

Stampuje sa zdola nahor. Po každom riadku som STAMP otočil naopak, aby sa mi neopakoval vzor.

Ten sa ešte aj s každým pritlačením vytvorí jedinečný ( hlbší/plytší ).

 

 6. Krok

Maľovanie a technika. Aby hotová vzorka vyzerala dobre a zároveň aby bola chránená voči poveternostným vplyvom, je potrebné ju vymaľovať. 

Ten pocit keď si farbu otvoríte, privoniate k nej a ušpiníte sa od nej. Ten nás baví.

Ako prvé sme na celú plochu naniesoli vrstvu penetračného náteru, Akril Emulzia, ktorý sme zriedili v predpísanom pomere 1:1 s vodou. Má za úlohu vpiť sa hlboko do lepidla a vytvoriť na povrchu ideálnu adhéziu vrchnej farbe.

Keď penetračný náter zaschol, tak sme štetcom naniesli bielu farbu (č. 1001). Keď po 2-3 hodinách uschla, tak sme hubkou tupovali “kde-tu” tmavší odtieň sivej farby, aby sme dosiahli prirodzený vzhľad. 

Obkladový kameň maľovanie

Cenové porovnanie ( umelý kameň / STAMP )

Spravili sme cenové porovnanie na 30m2:

 1. 30m2 umelého obkladu s týmto vzorom + lepidlo
 2.  alebo razenie raznicou STAMP + lepidlo + farba na 30m2.

Z porovnania vyšlo, že pri tejto ploche ušetríte razením obkladu 495€.

Bežná cena klasického obkladu sa pohybuje na úrovni cca 20-30€ za 1m2. 

Pomocou razenia obkladu sa dostávate na cenu 5€ za 1m2 a raznica vám ostane na daľšie projekty.

Podľa mňa tá ušetrená suma nie je zanedbateľná a stojí za úvahu to, že by ste si obklad vyrazili, čo poviete?

Ak sa Vám článok páči, budem vďačný za like alebo jeho odporúčanie na sociálnych sieťach. Pomôžete nám tým dostať na trh ďalší motív STAMPu. 

Ak máte záujem si kúpiť raznicu STAMP, tak využite náš eshop efarby.sk Kúpou získate automaticky prístup do členskej sekcie, kde nájdete podrobné videonávody k tomu, aby ste si vyrobili dokonalý a krásny obklad na ktorý budete hrdý.

 

 

 

 

Odkaz:Výrobca pomôcky STAMP® – www.najlacnejsiobklad.sk

Michal Fojcík

Michal Fojcík

V lete zanietený cyklomaniak brázdiaci lesy a lúky. V zime si zas neodoprie freeride jazdu na čerstvom prašane z najvyššieho ľadovca. Farbám sa venuje už od roku 2006. V roku 2008 založil na Slovensku najväčší internetový obchod s farbami efarby.sk, ktorý riadi. V roku 2015 spustil výrobu a predaj revolučných razníc na výrobu obkladu Stamp, vďaka ktorým pomáha šetriť ľudom rozpočet pri rekonštrukcii ich bývania alebo prevádzok. Zároveň je držiteľom niekoľkých certifikátov z odborných školení a technických znalostí o náterových hmotách od najväčších svetových školiteľov. Vďaka svojim skúsenostiam veľmi rád pomáha ľuďom. Ak riešite väčší projekt určite sa ozvite a dohodnete si stretnutie.

Prezrite si ďaľšie články od autora: Michal Fojcík - Website

Follow Me:
FacebookLinkedInYouTube

Michal Fojcík

O Michal Fojcík

V lete zanietený cyklomaniak brázdiaci lesy a lúky. V zime si zas neodoprie freeride jazdu na čerstvom prašane z najvyššieho ľadovca. Farbám sa venuje už od roku 2006. V roku 2008 založil na Slovensku najväčší internetový obchod s farbami efarby.sk, ktorý riadi. V roku 2015 spustil výrobu a predaj revolučných razníc na výrobu obkladu Stamp, vďaka ktorým pomáha šetriť ľudom rozpočet pri rekonštrukcii ich bývania alebo prevádzok. Zároveň je držiteľom niekoľkých certifikátov z odborných školení a technických znalostí o náterových hmotách od najväčších svetových školiteľov. Vďaka svojim skúsenostiam veľmi rád pomáha ľuďom. Ak riešite väčší projekt určite sa ozvite a dohodnete si stretnutie.

62 Reakcií na Ako si vyrobiť obklad za 20% ceny?

 1. Avatar Filip povedal:

  A kde prosím vás zoženiem tu šablónu na to stampovanie?

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Filip, STAMP odosielame cez kuriérsku spoločnosť po celej SR a ČR. Objednať si ho môžete cez tento link, ktorý Vás presmeruje k nám do eshopu a cez ktorý dokončíte objednávku. Alebo si ho môžete objednať telefonicky u kolegu (+421 911 014 015), ktorý má na starosti objednávky. STAMP starostlivo zabalíme a je u Vás do pár dní.

 2. Avatar kuky povedal:

  moc hezký , a kde prosím seženu tu šablonu která se vtlačuje do lepidla

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   kuky, do ČR posielame STAMP cez kuriérsku spoločnosť. Objednať si ho môžete cez tento link, ktorý Vás presmeruje k nám do eshopu a cez ktorý dokončíte objednávku. Alebo si ho môžete objednať telefonicky u kolegu (+421 911 014 015), ktorý má na starosti objednávky. STAMP starostlivo zabalíme a je u Vás do 5 dní.

 3. Avatar Monika povedal:

  Dobry deň. Chcela by som sa spitat koljo stojí taka,, peciatka..,, na ich stránke som to nenasla. Ďakujem

 4. Avatar Martin povedal:

  Dobry den.Chcem sa spytat,ci pri dodrzani popisaneho postupu nemoze dojst k popraskaniu lepidla po jeho vytvrdeni?Dakujem za odpoved.

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Ak sa budete držať tohto 6 bodového postupu a lepidlo budete nanášať na suchý povrch, tak k praskaniu lepidla nemá prečo dôjsť. Obklad Vám bude slúžiť dlhé roky.

 5. Avatar Yvona povedal:

  Dobry den, jak mam postupovat v pripade, kdy nechci, aby “kamen” byl sedy, ale chtela bych ho treba v bile barve? Da se toho tez nejak dosahnout se STAMPem? Dekuji.

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Áno dá sa. Aby kameň pôsobil prirodzene a nie umelo, tak mne sa osvedčila metóda lazurovanie. Kúpte si bielu akrylátovú fasádnu farbu a zrieďte ju v pomere 1:3 s vodou. Natierajte ho na obklad v 2 vrstvách. Ak by ste chceli dosiahnuť strakatý odtieň, aby trošku presvitala šedá, tak po 10 minútach jemne utrite vrstvu nanesenej bielej farby.

 6. Avatar Marian povedal:

  Dobrý deň chcem sa spýtať, aká je životnosť použitého postupu v exteriéri (fasáda), prípadne aké prípravky treba použiť. Za odpoveď ďakujem.

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Predpokladajme, že dodržíte všetky techologické postupy. Máte súchý, pevný podklad bez prachu, ktorý nenaťahuje vzlínajúcu vlhkosť. Ako prvé spravíte jeho penetráciu a necháte ju vyschnúť. Následne natiahnete lepidlo, ostampujete ho a necháte dokonale vyschnúť. Hrubšia vrstva lepidla schne aj 2 dni. Následne ho napenetrujete, použijete fasádnu farbu a techniku lazurovanie. Tá zmení lepidlu odtieň a dokonale ho ochráni pred poveternosťou. Ak ho na záver ešte nalakujete tak životnosť predpokladám minimálne na 10 rokov a viac.

 7. Avatar janka povedal:

  Uzasne,laska na prvy pohlad:)Taka nieco urcite chcem

 8. Avatar Martin povedal:

  Dobrý den, prosim Vas ako riesit so stampom situaciu v rohoch alebo na sokloch, kde nevyjde na celý stamp ale len na jeho čast, obávam sa ze aj po jeho ohnutí, nebude otlacok v inkriminovanom mieste dostatocný.
  Dakujem

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Toto je asi najčastejšia otázka, ktorú dostávame. Preto som si to osobne vyskúšal a sú dve možnosti. Jednou je ohnutie STAMPu. Dá sa to praktizovať jednak v rohoch ale aj pri poslednom rade pod stropom. Jednoducho si prispôsobíte STAMP potrebe ohnutím a pokračujete. Druhou možnosťou, ktorá sa mi osvedčila je prepečiatkovanie. Pri tomto kroku som sa obával, že toto miesto bude defektné, ale opak bol pravdou. Prepečiatkovaním vznikol nový vzor kameňa. Čiže obmedzenia STAMP nemá žiadne a zvládnete ním spraviť čokoľvek, aj oblé tvary, ktoré sa obkladať nedajú

 9. Avatar Jano povedal:

  Dobry den,
  aky je rozmer STAMPu? vyska x sirka. Dakujem.

 10. Avatar Palo povedal:

  Dobry den,
  na YPOR je potrebne pouzit sietku a potom naniest vrstvu lepidla a oSTAMPovat? Dakujem

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Sieťka nie je nutná, ak je Ypor pekný hladký, súdržný a bezprašný. Stačí ho napenetrovať hĺbkovou prenetráciou a rovno naniesť vrstvu lepidla a Stampovať.

 11. Avatar brunop povedal:

  Dobry den,
  je mozne pouzit aj lepidlo QUARTZ C2 ? Predsa len je 3 x lacnejsie ako C2TE a podla specifikacii medzi nimi velky rozdiel nieje. Druha otazka, je mozne pridat do lepidla aj vodne sklo , kvoli zvyseniu odolnosti voci vlhkosti ? Dakujem za odpovede.

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   DObrý deň. Osobne mam otestovane C2TE. Robil som to s tymto pretoze je mrazuvzdorne, vodeodolne. Pacilo sa mi na nom pri praci to, ze ma dlhsi cas zavadnutia. Cize da sa natiahnut vacsia plocha a stiham ju oSTAMPovat, bez stresu. Ak si chcete znížiť náklady, tak raziť sa dá aj do omietky. Napríklad FINI OMIET od JUB

   Do týchto materiálov ako lepdidlo alebo omietka by som zbytočne neprilieval vodné sklo. Skor by som použil po uschnutí hydrobobizáciu ako napríklad Lukofob 39 alebo ho natrieť podľa blogu – bod č. 6

 12. Avatar martin povedal:

  Dobry deň, chcem sa spýtať či lepidlo možem nanašať na už starý obklad /kachličky/, ktoré pevne držia na stene. Prípadne by som na kachličky naniesol nejaky mostík? A chcem sa spýtať prečo my niekedy po natiahnutí lepidla popraská?
  Ďakujem pekne za odpoveď.

 13. Avatar marcel povedal:

  Chcel by som sa opiyat kde mozem zohnat tu gumenu maketu obkladu

 14. Avatar maria povedal:

  Ako postupovať,keď chceme stampovať kamenný sokel?Treba natiahnuť najprv nejaké lepidlo so sieťkou alebo môžeme priamo na kameň?Ďakujem za odpoveď

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Všetko záleží od toho, aký hlboký kamenný reliéf máte. Ideálne je ak najprv vyrovnáte podklad lepidlom so sieťkou, a až následne po tom čo dokonale táto úprava zaschne, si natiahnete novú vrstvu, do ktorej budete STAMPOVAŤ.

 15. Avatar Vlastimil povedal:

  Dobry den,
  Rad by som pred zakupenim STAMP-u videl skutocne realizovane obklady, viete mi prosim dat niake referencie (byvam v Ladcoch).
  Druha vec co by ma zaujimala, je ako bude drzat lepidlo na betonovych stlpikoch, ktore su uz par krat natierane, bude stacit penetracia, alebo bude nutne dostat staru farbu prec?
  vopred dakujem za odpoved V.

 16. Avatar Rado povedal:

  dobrý deň
  koľko šablón-pečiatok je v balený ? Len z jednou (pečiatkou) bude sa kameň opakovať aj keď ho budem pretáčať do nekonečna chcelo by to aspoň dve (pečiatky) ..za predpokladu že je len jedna (pečiatka)v balený ,keď si kúpim dve (pečiatky) budu odlišne vzorovo ?či také iste ? za vaše odpovede vopred ďakujem

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. V baleni je jeden vzor. Pri beznych rozmeroch dajme tomu na jeden plot o rozmere 2x15m uplne postacuje jeden vzor. Tým ze ho pri Stampovani otacate po kazdom rade a logicky umiestnujete a este sem tam rovnake miesto prerazite, nie je volnym okom vidno oprakujuci sa vzor.
   Samozrejme ak sa robia vacsie plochy, robia to viaceri ludia, mame v ponuke aj druhy vzor rovnakeho typu lamany kamen. Staci ak pri objednavke v kosiku napisete do poznamky, ze potrebujete vzor Z1 a Z2.
   Pekny den.

 17. Avatar Erika povedal:

  Dobrý deň,

  chcem ostampovať časť steny v obývačke (200×250). Bude aj na takúto menšiu plochu stačiť jeden stamp tak aby sa neopakoval vzor a vyzeralo to originálne a bez opakovania?

  Ďakujem vopred za odpoveď.

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Áno na obloženie steny Vám bude stačiť jeden STAMP. Tým že každý nový rad si STAMP budete otáčať a nezačnete vždy na rovnakom mieste, opakovanie nebude vôbec viditeľné.

 18. Avatar Hela povedal:

  Dobry den, my sme si stampovali pristavbu, dodrzali sme vsetky kroky. Na pristavbe sme naniesli najprv lepidlo so sietkou a asi 3 dni na to sme naniesli penetreciu, lepidlo a stampovali atd. Presli 2 tyzdne a ja som vcera spozorovala ze to lepidlo zacalo praskat a pri poklopkani bolo pocut dute miesto, preto sa obavam ze to asi dlhu zivotnost nebude mat. Co sa mohlo stat? Dakujem

  • Adrián Ciel Adrián Ciel povedal:

   Dobrý deň. Dôvod prečo to popraskalo môže byť ten, že ste nedodržali hrúbku vrchnej vrstvy lepidla 1-1,5 cm. Príliš hrubá vrstva sa môže odpájať od osieťkovaného lepidla a môžu vznikať dutiny. Ďalším dôvodom môže byť nedostatočné penetrovanie povrchu steny, či sieťkovanej vrstvy hĺbkovou penetráciou. Mikroprasklinky ale môžete ošetriť tým, že si rozrobíte malé množstvo lepidla, opravíte problematické miesta a po zaschnutí opravíte náter.

 19. Avatar Júlia povedal:

  Dobrý deň, mám rovnakú otázku ako Martin, ktorá ostala nezodpovedaná. Je stampovanie vhodné aj na pôvodný kachličkový obklad, konkrétne v kúpeľni? Ak áno, platí rovnaký postup, ako ste opísali? Ďakujem.

  • Adrián Ciel Adrián Ciel povedal:

   Dobrý deň. Lepidlo sa dá použiť aj na kachličky ale len pri použití špeciálneho prípravku – Adhézny Mostík. Ďaleko menej pracné je podľa mňa ale odstránenie kachličiek vŕtacím kladivom. Následne povrch zarovnáme, naimpregnujeme hĺbkovou pentráciou a môžme aplikovať lepidlo. Následne môžme stampovať.

 20. Avatar Anita povedal:

  Dobry den, pouzili sme lepidlo Den Braven Quartz extra C2T. Povrch je ale po uschnuti popraskany. Lepidlo je mrazuvzdorne a vodeodolne. Kde sme podla vas urobili chybu? Dakujem za odpoved.

 21. Avatar Anita povedal:

  Dobry den, este by som sa chcela opytat, co v pripade, ked nechceme obklad malovat. Paci sa nam farba lepidla. Co by sme mali este aplikovat na lepidlo. Dakujem.

  • Dobrý deň. Pekné riešenie, je keď máte ešte mokrý, práve vyrazený obklad, posypať ho samotným suchým flexi lepidlom alebo môžete použiť aj piesok. Čerstvý obklad akoby ´´pocukrujete´´ a budete mať povrch podobný mäkkému pieskovcu.

 22. Avatar Anita povedal:

  Myslela som skor nejaky ciry nater 🙂 obklad uz je hotovy.

 23. Avatar Peter povedal:

  natiahol som sietku s lepidlom a chcem sa opytat ci musim napenetrovat alebo mozem hned natahovat lepidlo pre stamp?

 24. Avatar Peter povedal:

  aky druh farieb je vhodny na stamp ?
  ak chcem Cierno sivy aky podklad farby mam použiť čierny a potom zriedenu sivu alebo naopak ?

  • Dobrý deň. Na finálnu úpravu stampovanej plochy je vhodná akákoľvek fasádna farba. Najprv použijete zriedenú sivú v pomere 1:1 s vodou. A ako dokončenie efektu použijete kde tu čiernu, buď neriedenú alebo zriedenú s vodou tiež 1:1.

 25. Avatar Peter povedal:

  moze sa pouzit potom na takyto obklad lak na kameň a aky by ste odporučali.

 26. Avatar Peter povedal:

  Ak mam urobit jednu stenu. 10m2. Ak lepidlo natiahnem na celu stihnem ju orazit stampom alebo mam to robit postupne cca 3m2. Nemam s tuhnutim lepidla skusenosti a preto potrebujem radu a este na tej ploche je aj vnutorny roh kde a ako byste mi odporucili postup

 27. Dobrý deň. Klobúk dolu pred Vašim článkom. Idem si to tiež urobiť- sama. Vďaka Vám si trúfam. Avšak neviem si rady ako nafarbiť môj vzor- TEHLA. Viete mi poradiť? Vopred Vám ďakujem

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň Zuzka. Robí sa to tak, že najprv natriete celý obklad takým odtieňom, aké chcete mať špáry. Vymaľujte ho celý štetcom a použite fasádnu akrylátovú farbu. V druhej fáze si vezmite malý penový 10cm valček a druhý odtieň. Taký, akú chcete mať tehlu. A valčekom jemne vymaľujte len vrchnú plochu tehličiek. Snažte sa na valček nenaberať moc farby, radšej si ho po nabratí párkrát vytrite napríklad o kartón, aby ste predišli stekaniu farby do špár. Ak vám aj tak niekde farba do špáry zájde, nakoniec ju opravte malým štetcom. Tento postup sa nám osvedčil najviac a vďaka nemu pôsobí tehla neskutočne krásne.

 28. Avatar Ľubica Búzková povedal:

  Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či môžem obklad použiť aj na OSB dosku ? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom

 29. Avatar Denis povedal:

  Dobry den ked natiahnem lepidlo na fasadu musim cakat niekolko minut aby vyschlo trosku a potom stampovat? Alebo to natiahnem a hned mozem zacat?dakujem…

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň Denis. Netreba čakať. Raziť môžete hneď po nanesení. Lepidlo však musíte vymiešať na husto. Keď otočíte špachtlu dole hlavou, nesmie sa ani pohnúť. Ak si raznicu Stamp pred použitím natriete Separátorom, tak ju nebudete musieť po každom orazení umývať a tým Vám práca pôjde rýchlejšie.

 30. Avatar Andy povedal:

  Dobry deň,chcel by som sa opýtať:chcem si ostampovať stenu 2×2,5m priamo v obývačke ktorá je vymaľovaná normálnou interierovou bielou farbou.Otázka znie či môžem natiahnuť lepidlo priamo na stenu len s penetráciou alebo ju treba najprv hodiť do sieťky s tenkou vrstvou lepidla?za odpoveď ďakujem

 31. Avatar Jozef povedal:

  Dobrý deň. Rozhodli sme sa s manzelkou týmto spôsobom prerobiť starý odpadajuci sokel. Chcem sa poradit ci je potrebne po odstraneni starych obkladaciek penetrovat stenu, ked ju budem najprv vyrovnavat lepidlom a sietkou. Dakujem.

 32. Avatar D. R povedal:

  Cena práce za m2.alpský kameň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *