Betón / odpovede špecialistu

Článok bol pridaný do Pýtate sa nás :)

Vitajte, toto sú najčastejšie otázky, na ktoré sa nás pýtate už viac ako 10 rokov v súvislosti s natieraním betónu.

Odpoveď nájdete najrýchlejšie pomocou kláves ctrl + F. Spustíte vyhľadávanie napíšete 1-2 slová, ktoré vystihujú to, čo potrebujete natierať a s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete odpoveď na veľmi podobnú otázku.

Ak sa potrebujete poradiť individuálne resp. výhodne kúpiť farbu na betón, využite zákaznícku linku našeho internetového obchodu: 041/202 88 92.

Sme efarby.sk | Internetoví špecialisti na farby pre priemysel aj hoby segment.

 

 1. 1. Chcel by som Vás požiadať o radu ohľadom povrchovej úpravy betónovej podlahy v hale, kde bude premávať vysokozdvižný vozík a takisto aj dodávkové auta pri nakladaní tovaru. Momentálna podlaha je zničená používaním a občas sú na nej viditeľné mapy starej úpravy. Predpokladám, že povrch sa bude musieť prebrúsiť, no potreboval by som poradiť, aký druh náteru použiť po vybrúsení starej vrstvy.

 

Pre náter betónovej podlahy v hale, ktorá bude vystavená vyššej záťaži bude vhodný epoxidový náter Podlahový Epoxy náter s tvrdidlom.  Jedná sa o vysoko odolný dvojzložkový epoxidový náter pre betónové konštrukcie. Na povrchu vytvára oteruvzdornú, mechanicky odolnú a ľahko umývateľnú vrstvu. Použiteľný na nátery v interiéroch i exteriéroch budov – sklady, garáže, dielne, servisy a opravovne, mokré prevádzky – práčovne, umyvárne, sprchy, vlhké priestory – kuchyne, kúpele, pivnice a i.. Podmienkou je, že zaťaženie nie je tak veľké, že by vyžadovalo použitie veľmi odolných priemyselných dlažieb.

Nutná je predúprava podkladu, penetrácia.

Potrebné sú 2 vrstvy farby.

Doporučený tovar :

Podlahový Epoxy náter s tvrdidlom – farba na betónovú podlahu do haly 

 

 

 1. Môžem podlahu (cementový poter) v garáži natrieť aj BALAKRYL BETON farbou alebo epoxidová farba DENAS GARAZ je trvácnejšia? Roman

 

Balakryl Betón je akrylátová krycia farba, ktorá sa používa pre nátery betónu – podláh s miernym mechanickým zaťažením. Je nevhodná do prostredia, ktoré si vyžaduje extrémne, tvrdé a oteruvzdorné nátery (pojazdnosť špeciálnymi, obzvlášť dopravnými prostriedkami).

DENAS GARÁŽ je dvojzložková vodou riediteľná epoxidová farba určená na nátery betónových podláh v garážach.
Vyznačuje vysokou mechanickou a chemickou odolnosťou.

Záleží teda na Vás, ako budete podlahu v garáži zaťažovať. Pokiaľ tam budete parkovať auto každý deň, osobne by som išiel do dvojzložkovej epoxidovej farby Denas Garáž.

Doporučený tovar:

Denas Garáž – dvojzložková epoxidová farba na betón

 

 

 1. Chcel by som od Vás radu, akú najvhodnejšiu farbu použiť na vyrovnávajúcu samonivelačnú podlahovú hmotu v garáži, prípadne ďalšie vhodné, cenovo dostupnejšie farby.

 

Predpokladám že v garáži bude parkovať a pohybovať sa auto. Na túto podlahu môžete použiť napríklad Betex na betón alebo odolnejšiu epoxidovú farbu Denas Garáž. DENAS GARÁŽ sa vyznačuje vysokou mechanickou a chemickou odolnosťou.

 

Doporučený tovar:

Betex na betón – farba na podlahu v garáži

Denas Garáž – farba do garáži s vyššou odolnosťou

 

 

 1. Chcel by som sa opýtať na možnosť náteru pre zostarnutý pochôdzny betón na povale pod strešnou krytinou. Betón je starší a povrch sa drmolí. Chcel by som ho zhutniť, aby som zabránil ďalšiemu prášeniu. Neskôr by som chcel takto zhutnený betón zakryť kaminovou vatou a zabedniť doskami. Aký náter by bol najvhodnejší?

 

Betón sa môže natierať až potom, čo opravíte mrviace sa časti. Ak sa však bude zakrývať a do toho času ho treba natrieť, voľte cenovo prijateľnú farbu Hydroban. Prvý náter sa penetruje farbou rozriedenou 1:1 s riedidlom S 6005. PO preschnutí sa natierajú minimálne 2 vrstvy.

Je zvlášť vhodný ako protiprašný a ochranný náter na betónové podlahy napr. v garážach, pivniciach, skladových a výrobných halách

 

Doporučený tovar:

Hydroban – farba na betónovú podlahu 

 

 

 1. Potrebujem radu ako ošetriť betónovú podlahu v garazi. Problém je ten že podlaha je asi zle tepelne izolovaná lebo keď sa vonku otepli alebo stúpne vlhkosť vzduchu, podlaha v garáži zvlhne-ako keby sa orosila. Podlaha má hladký betónový povrch. Akúkoľvek radu, usmernenie vítam.

 

Betónová podlaha nemá podľa všetkého správnu hydroizoláciu. V prvom rade musíte spraviť hydroizoláciu a potom môžete podlahu natrieť farbou.

 

Doporučený tovar:

Aquaizol – tekutá lepenka na hydroizoláciu betónu v garáži

Balakryl Betón – farba na betónovú podlahu 

 

6. Mám starší dom a nízke pivnice/180cm/.A chcel by som natrieť podlahy v pivnici a tým zabrániť prechádzania vlhkosti do pivničných priestorov. Lebo mám aj väčšiu vlhkosť v dome-70%.Ktoru farbu by ste mi odporučili, prípadne aj nejakú penetráciu. Prosím len nie z tých najdrahších. Niečo za rozumnú cenu.

 

V prvom rade musíte spraviť hydroizoláciu voči vzlínajúcej vlhkosti. Toto sa robí napríklad Tekutou lepenkou Aquaizol. Následne môžete betón natrieť bežnou farbou na betónové podlahy. Použiť môžete syntetický náter. Prvá vrstva sa nanáša penetračná a následne s natiera v 2 vrchných vrstvách

 

Doporučený tovar:

Tekutá lepenka AQUAIZOL – hydroizolácia pivnice

Betona – farba na betónovú podlahu v pivnici 

 

 

 

 1. Aký hydroizolačný náter do poručujete na interiérovú betónovú podlahu, ktorá nie je odspodu odizolovaná od vzlínajúcej vlhkosti ? V budúcnosti sa plánuje na ňu položiť aj dlažba. TEKUTÁ LEPENKA S-T8 od Den Braven je to správne riešenie ?

 

Pokiaľ ide o vzlínajúcu vlhkosť tak nedoporučujem použiť S T-8. Táto sa používa skôr ako izolácia z vrchnej časti pri vode (dažďu) napríklad na terasy.

Proti vzlínajúcej vlhkosti je potrebné použiť asfaltovú hydroizoláciu. Vopred plochu napenetrovať gumoasfaltovou penetráciou a potom naneste gumoasfaltovú hydroizoláciu.

 

 

 1. Prosím o radu akým náterom natrieť betónovú podlahu stolárskej výrobnej haly. Ide o halu, ktorá nie je intenzívne vykurovaná. Požadovaná odolnosť mechanická a chemická (môže byť aj hrubšia vrstva).

Najvhodnejšou farbou do opísaného prostredia je aplikovanie epoxidového alebo polyuretánového alebo chlórkaučukového náteru. Tieto druhy farieb sú mechanicky dostatočne odolné a hodia sa pre nátery priemyselných podláh.

 

Doporučený tovar:

Chemopur E – polyuretánová mechanicky odolná farba na podlahu

 

 1. Potreboval by som poradiť – mám betónové stĺpiky (balustrády) na terase, ktoré som pre 7 rokmi natrel fasádnou farbou, ale farba sa začala po roku olupovať a drží sa na nej pleseň a mach. Na stĺpiky prší aj svieti slnko. Akú farbu by ste nám odporučili a treba nejako ináč ešte ošetriť balustrády?

 

Mach a zelené stopy treba odstrániť špeciálnym prostriedkom. Máme na to profesionálnu chémiu HG Odstraňovač zelených povlakov a machu. Úplne odstraňuje riasy a zelené plochy všetkého druhu a chráni povrchy od ďalšieho napadnutia.

Čo sa týka starého náteru, ak sa olupuje, treba ho očistiť. Balustrády  napenetrovať vhodnou penetráciou a následne natrieť farbou na betón.

 

Doporučený tovar:

HG Odstraňovač zelených povlakov a machu

Betona – farba na betón 

 

10. Potrebujem farbu na betón, ktorý som urobil okolo studne -ručnej pumpy ,aby nebolo okolo studne blato . Tento betón by som potreboval nafarbiť z estetického hľadiska aj preto aby sa betón ,tak skoro nezničil ! No potrebujem vedieť akú farbu mám použiť ,aby som tou farbou nekontaminoval vodu v studni !!! t.j. aby sa nejak tá farba nevylúhovala a stekala do studne!

 

Na náter betónu okolo studne s pitnou vodou doporučujem vodou riediteľnú farbu Balakryl BETON.  Ekologická receptúra spĺňa požiadavky EU normy na ochranu a opravu betónových konštrukcií. Nanáša sa na základný penetračný náter v 2 vrstvách.

Doporučený tovar:

Balakryl BETON – farba na betón okolo studne 

 

11. Máme betónovú ohradu, ktorá bola natieraná bielou cestárskou farbou. Vzhľadom nato, že ju chceme vynoviť chcela by som sa Vás spýtať, čo by ste na ňu odporučili..Boli by sme radi, aby bola naďalej biela, ale latex by asi nebol na ňu dobrý, keďže je tam už raz syntetika…Ohrada má asi 30 metrov štvorcových tak, by som Vás prosila aj o poradenie spotreby… 

Kvalitnou farbou na betón je napríklad farba Betona (Chemolak). Farba sa používa v  exteriéroch tam, kde je potrebné dvomi nátermi zabezpečiť primeranú funkčnosť, elasticitu, ochranu voči mechanickému opotrebovaniu a poveternostnú odolnosť.

Čo sa týka spotreby, tak pri dvoch vrstvách spotrebujete na 30m2 7kg farby.

Doporučený tovar:

Betona – farba na betón 

 

12. Mám pred garážou betónovú dlažbu, chcel by som ju pred zimou chrániť proti pôsobeniu mrazu a posypovej soli. Aký prípravok by som mal použiť?

Môžete použiť hydrofóbny prostriedok na betón, ktorý zamedzí nasiakavosti vody a soli do betónu a tým ho chráni.

Znižuje špinivosť podkladu. Nezvyšuje difúzny odpor ošetreného materiálu. Vyznačuje sa dlhou životnosťou v interiéri aj v exteriéri . Nemení farbu a vzhľad podkladu.

 

Doporučený tovar:

Denasprim Hydrofóbna impregnácia

 

13. Chcela by som sa opýtať / máme škridlovú strechu značky mediteran / je možné zmeniť farbu tejto strechy ? myslím tým spôsobom – natrieť farbou – keď sme stavali dom žiadali sme čokoládovú hnedú a bola nám dodaná hnedo-bordová ( kt. je skôr fialovej – bordovej farby ) a ja si stále neviem na tú farbu zvyknúť – proste sa mi nepáči. vedeli by sme mi v tejto veci poradiť? a ako to potom je myslím tým farba sa nezmaže alebo nejak pri veľkých a častých dažďoch ako to – myslím akú trvácnosť majú farby atd.

 

Škridlovú strechu je možné pretierať. Používa sa na to farba FANETA. Strechu je potrebné vopred dokonale umyť, najlepšie wapkou.  Pórovité podklady ako je škridla je vhodné penetrovať farbou zriedenou vodou v pomere 1:1 alebo kopolymérnym penetrátorom FANO S 1862. Druhý náter V 2076 FANETA sa nanáša po zaschnutí penetračného náteru. Zasychanie náter je možné urýchliť prisúšaním pri teplote cca 60 °C po dobu 15 – 30 min v závislosti od materiálu, hrúbky nanesenej vrstvy farby, prisúšacieho zariadenia.

Po dodržaní náterového postupu je životnosť náteru 5 – 9 rokov.

Doporučený tovar:

Faneta – farba na škridlu

Fano – napúšťadlo na škridlu 

14. Mám betónovú škridlu starú cca 15 rokov. Hľadám vhodný ochranný náter, ktorým by som ju opatril po očistení od machu a nečistôt. Poraďte.

 

Škridlovú strechu je potrebné pred náterom pripraviť, očistiť, mechanicky zbaviť mastných nečistôt a zvyškov náterov nesúdržných s podkladom. Zo starších strešných škridlových striech sa odstránia machy a lišajníky najlepšie kombináciou vhodného prípravku Sanal na murivo a následne mechanickým odstránením rastlinných zvyškov. Po vyčistení strechy a pred samotným náterom musíte strechu napenetrovať. Zlepší sa tým priľnavosť vrchného náteru, zníži nasiakavosť a zvýšite ňou výdatnosť vrchného náteru. Zväčša sa používajú špeciálne prostriedky. Kvalitnou penetráciou je S 1862 Napúštadlo FANO na ktoré sa potom aplikuje farba „V 2076 FANETA” Strešná krytina natretá týmto náterovým systémom je odolná voči UV žiareniu a chránená voči poveternostným vplyvom a zároveň vytvára silne estetický dojem.

 

Doporučené výrobky:

Sanal na murivo – prípravok na ničenie húb a škodcov

Fano S 1862 – penetračný prípravok

Faneta V 2076 – farba na betón, eternit, škridlu 

 

15. Mám dvadsaťpäťročné betónove schody (exteriér). Na nich je položená kameninová dlažba (hrúbka cca 3 cm), ktorá už dosluhuje. Potrebujem ju dať preč a nahradiť niečím iným. Pýtam sa, či by som, samozrejme po patričnej úprave betónu schodov, použiť Penetračný náter Penetrátor (Color company) a ako nášľapnú plochu schodu natiahnuť, asi 3 cm vrstvu, lepidlo Ceresit CM16, bez toho aby som tam lepil akúkoľvek dlažbu. Ako by sa to správalo? Schody sa používajú na bežnú pešiu chôdzu.

 

Obávam sa, že takéto riešenie by nebolo správne. Lepidlo CM 16 a aj iné lepidlá slúžia na lepenie dlažby. Samotné lepidlo je po vyschnutí nedostatočne pevné a na schodisku by sa drolilo. Buďto nalejte na schody betón a ten natrite farbou alebo na ne nalepte dlažbu.

 

16. Vo svojej ručnej autoumyvárni mám betónovú podlahu. Pred rokom som ju natrel farbou Hydroban, no keďže používam pri umývaní chemikálie, farba sa mi začala lúpať. Poraďte mi prosím akú farbu mám použiť na podlahu.

Do stredne agresívneho prostredia musíte použiť farbu s adekvátnymi vlastnosťami. Takými sú napríklad farby Johnstones Flortred alebo kvalitná epoxidová farba 2K Epoxy. Povrch s lúpajúcou farbou musíte odstrániť a odmastiť.

 

Doporučený tovar:

Johnstones Flortred – farba na betón s vyšším zaťažením

2K Epoxy – farba na podlahu s chemickým zaťažením (oleje, nafta) 

Michal Fojcík

Michal Fojcík

V lete zanietený cyklomaniak brázdiaci lesy a lúky. V zime si zas neodoprie freeride jazdu na čerstvom prašane z najvyššieho ľadovca. Farbám sa venuje už od roku 2006. V roku 2008 založil na Slovensku najväčší internetový obchod s farbami efarby.sk, ktorý riadi. V roku 2015 spustil výrobu a predaj revolučných razníc na výrobu obkladu Stamp, vďaka ktorým pomáha šetriť ľudom rozpočet pri rekonštrukcii ich bývania alebo prevádzok. Zároveň je držiteľom niekoľkých certifikátov z odborných školení a technických znalostí o náterových hmotách od najväčších svetových školiteľov. Vďaka svojim skúsenostiam veľmi rád pomáha ľuďom. Ak riešite väčší projekt určite sa ozvite a dohodnete si stretnutie.

Prezrite si ďaľšie články od autora: Michal Fojcík - Website

Follow Me:
FacebookLinkedInYouTube

Michal Fojcík

O Michal Fojcík

V lete zanietený cyklomaniak brázdiaci lesy a lúky. V zime si zas neodoprie freeride jazdu na čerstvom prašane z najvyššieho ľadovca. Farbám sa venuje už od roku 2006. V roku 2008 založil na Slovensku najväčší internetový obchod s farbami efarby.sk, ktorý riadi. V roku 2015 spustil výrobu a predaj revolučných razníc na výrobu obkladu Stamp, vďaka ktorým pomáha šetriť ľudom rozpočet pri rekonštrukcii ich bývania alebo prevádzok. Zároveň je držiteľom niekoľkých certifikátov z odborných školení a technických znalostí o náterových hmotách od najväčších svetových školiteľov. Vďaka svojim skúsenostiam veľmi rád pomáha ľuďom. Ak riešite väčší projekt určite sa ozvite a dohodnete si stretnutie.

57 Reakcií na Betón / odpovede špecialistu

 1. Avatar Paulina povedal:

  Dobry den,

  pred domom mame zamkovu dlazbu v ramci ktorej je vodovodna sachta z betonu. Minuly rok sme ju natretli sivym naterom na beton, ale po zime sa farba zacala olupovat, hoci sme dodrzali postup pri natierani.
  Ako je mozne tento nater zrenovovat a zaroven dodrzat odolnost farby pred vodou a posypovou solou na nasledujuce roky. Dakujem.

 2. Avatar Jakub povedal:

  Dobry den,

  Mam taky komplikovanejsi problem. Mame klasicke schodiskove podesty v panelovom bytovom dome na ktorych bolo pvc, ktore sa ale zdemontovalo.
  Rozmyslame nad tym dat tam dat tam farbu na beton, ide hlavne o to ze ten podklad je bet. poter a nieje uplne hladky. Je nejaka farba ktora by bola vhodna na tento druh a hlavne by bola aj samonivelacna? Alebo je treba tie podesty najprv vyspravit nejakou hmotov aby to bolo hladke a az potom natierat?

  Dakujem pekne za odpoved.

  S pozdravom Cervenka.

  • Michal Fojcík Michal Fojcík povedal:

   Dobrý deň. Žiadna farba nemá nivellizačnú funkciu. Natiera sa v hrúbke len niekoľko mikrometrov a kopíruje všetky nedokonalosti. Ak chcete mať dokonalý výsledok, je potrebné betón stavebne upraviť, nechať vyzrieť. Následne napenetrovať a natrieť v dvoch vrstvách kvalitnou podlahovou farbou na betón.

 3. Avatar nikola povedal:

  Chcela by som natret betonovy chodnik. Niekde som citala, ze sa to da aj kyselinou ktora vytvory efekt prirodneho kamena. Nechcem aby chodnik vyzeral umelo po natreti. Chcem priznat vsetky nerovnosti a praskliny. Mozete mi poradit kde mozem taku farbu zohnat?

 4. Avatar ivana povedal:

  Dobry den cim natriet betonove dlazdice na podlahe terasy. Terasa je nezastresena. Vadi mi ze sa na dlazdiciach usadza spina a zem a tie medzery medzi nimi ani nehovorim. Vymenit podlahu ale nechceme kvoli financiam.
  Dakujem pekne za odpoved.

 5. Avatar Robert C. povedal:

  Dobrý deň, prosím o radu, prerábam staršiu komoru-garáž, je tam betonová podlaha v celkom dobrej kvalite , ale pri vlhkejšom počasí vyrážajú na povrch vlhké mapy, miestnosť bude v lete trvalo vetraná, v zime temperovaná až vykurovaná, nechcem tam dať dlažbu, lebo sa obávam, aby tá vlhkosť neprešla do stien. Poraďte, prosím, náter, zrejme paropriepustný , miestnosť bude len málo zaťažovaná / bežné chodenie /

 6. Avatar Lenka povedal:

  Dobry den. Aky nater by ste mi odporucili dat do pivnice? Je to novostavba – strk, beton, penetracia, izolacia a na vrchu betonovy poter. Bol by tam vhodny epoxidovy poter, alebo radsej nieco co dycha? Dakujem

 7. Avatar Mária povedal:

  Dobrý deň,

  poprosila by som o radu. V dome máme betónovú podlahu s podlahovým vykurovaním. Na ňu budeme ukladť korkovú plávajúcu podlahu. Nechceme ju však dávať pod kuchynskú linku. Akou farbou by ste nám odporúčali natrieť priestor pod kuchynskou linkou? Vopred ďakujem za radu.
  Pekný deň prajem

 8. Avatar Denisa povedal:

  Dobrý deň, chcela by som vedieť akým náterom mám natrieť betónové schody, aby sa neprášilo, je to v interiéri? Je to dočasné riešenie, potom sa budú schody obkladať drevom. V obchode mi poradili Hydroban. Nebude to zdraviu škodlivé, čo by ste mi poradil?
  Ďakujem za odpoveď.

 9. Avatar Denis povedal:

  Dobrý den,
  potrebujeme pretriet na chodbe sokel.Pôvodne sme ho chceli odstránit-bol to problém…Neviem presne či je olejový alebo syntetický.Máme v úmysle použit farbu Dulux.Podklad je hladký-čo musíme urobit aby farba Dulux chytila alebo aký druh
  farby použit?Jedná sa hlavne o eleminovanie klasického sokla-lesklého.
  Dakujem za odpoved

 10. Avatar Roman povedal:

  Dobrý deň, mám starú betónovú žumpu ktorú chcem používať ako zachytnu nádrž na dažďovú vodu. Ale tratí sa mi v nej voda, zrejme nejakými šparami. Chcem to niečim vyspraviť ale ten betón je stále mokrý. Čo by ste mi poradili na takýto povrch aby to dobre izolovalo a chytilo na mokrý (vlhký) podklad?
  Ďakujem.

 11. Avatar Martin povedal:

  Dobrý deň,

  chcem Vás požiadať o radu. Nedávno som si kúpil holobyt, kde je podlaha pravdepodobne betónový poter, podlaha nie je príliš rovná (1 – 1,5 cm výškový rozdiel) s týmito nerovnosťami som však ochotný sa zmieriť a viac ich neriešim. Podlaha však nie je príliš pekná keďže vidieť miesta kde bol betón nadpojený postupným vylievaním. Páči sa mi však vzhľad betónu a chcel by som ho zachovať , prípadne imitovať. V ideálnom prípade by som chcel dosiahnuť polomatný až matný vzhľad betónu. Nie je mi však jasné, či bude treba povrch najprv penetrovať, impregnovať a následne lakovať lakom na betón. Prosím viete mi poskytnút rady ohľadom technologického postupu pri tejto podlahe?

 12. Avatar Františka povedal:

  Dobrý deň,
  vyrábam záhradné dekorácie z betónu, ktoré maľujem akrylovými farbami a potrebovala by som poradiť, čím natrieť takto nafarbený povrch, aby sa nezlupoval, nestrácal rýchlo na intenzite. Problém mám predovšetkým s predmetmi, ktoré som použila ako súčasť fontány, takže sú neustále v kontakte s vodou. Použila som na ne bezfarebný lak značky Granit, ktorý sa používa v interiéri aj exteriéri na kameň, ale i umelé povrchy ako betón. Tento výrobok sa mi však neosvedčil a celkovo si myslím, že žiaden lak nie je dobrá voľba, čo sa mojich výrobkov týka. Potrebovala by som niečo, čo by tú farbu naozaj “zaizolovalo” a ochránilo pred vplyvmi predovšetkým vody.
  Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

 13. Avatar Jana povedal:

  Dobrý deň.Prosím vás môžete mi poradiť ? Máme starší dom slúži ako chalupa.V jednej miestnosti nám začali vlhnúť steny ,ale nie je tam nikde plieseň.Na podlahe je beton a ten tiež vlhne.Všetko sme vyhádzali že ideme vysekať beton,ale má až 20cm.Neporadili by ste či nie je niečo čím by sme mohli beton ošetriť ? Steny obúchame ale do toho betonu sa nám nechce.Budem vďačná za každú radu.ĎAKUJEM

  • Alžbeta Alžbeta povedal:

   Dobrý deň,
   podľa opísanej situácie bude problém hlavne stavebný – betón nasiakava vlhkosti ,ktorá s a následne tlačí a posúva ďalej.
   Je možné použiť impregnácie proti nasiakavosti vlhkosti , ale toto riešenie bude dočasné.
   Najvhodnejším riešením by bol stavebný zásah a riešenie prvotného problému spolu s potrebnou izoláciou.

   Prajeme pekný deň.

 14. Avatar Dano povedal:

  Dobry den, potreboval by som poradit , mam v garazi beton bez hydroizolacie a mam uz aj kupenu farbu na beton johnstones flortred. Mozem pouzit ako hydroizolaciu gumoasfalt ? alebo co by ste mi odporucili. Neviem presne ci moze ist konkretne pod tuto farbu gumoasfalt. Zial nikde som to nenasiel. Vopred Dakujem za odpoved.

  • Alžbeta Alžbeta povedal:

   Dobrý deň,
   priamo Johnstones Flortred nemá uvedené použitie na podklad gumoasfalt a preto Vám nezaručíme jeho priľnavosť na daný podklad.
   Johnstone bude najlepšie natierať na betón alebo na nivelačný náter – obe vo vyzretom stave.
   V prípade ak nebude podklad izolovaný dôjde k poškodeniu vrchného náteru.

   Prajeme pekný deň.

 15. Avatar Peter povedal:

  Dobrý deň. Mám štiepaný plot sivý maclit. Na plote sa mi po čase objavili stekance, ktoré som odstránil zriedenou kys. soľnou. Kyselina však pravdepodobne spôsobila na niektorých miestach zosvetlenie betónu, kde sa teraz nachádzajú svetlé mapy. Viete mi poradiť, ako by som mohol spomínaný povrch ošetriť a vyblednutia sa zbaviť?
  Ďakujem za odpoveď

 16. Avatar Mariana povedal:

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa Vás opýtať na náter na brúsenú betónovú podlahu v interiéry, bol by vhodnejší lak či farba?
  Ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom Mariana

 17. Avatar Ján povedal:

  Dobrý deň.
  mam vonkajšiu terasu postavenú na betónovom základe ktorý bol vyspravený lepidlom na báze cementu a natretý akrylátovou farbou. Teraz mi začína opadávať farba zo základu , asi vplyvom vlhkosti základu. Poraďte mi čím vyspraviť základ a aký použiť náter ako vonkajšiu fasádu.
  čakám na odpoveď.

 18. Avatar Kristina povedal:

  Dobry den.
  Da sa prosim prefarbit zamkova dlazba?
  Chcela by som to skusit, lebo nie som spokojna s odtienom.
  Dakujem

 19. Avatar Renata povedal:

  Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať: tesne pri dome (okolo celého domu) máme položenú betónovu dlažbu cervenej farby veľkosti 40x 40 cm. Keď sa nám robila fasáda táto dlažba bola pokvapkana lepidlom; omietkou. Moja 1. otázka znie: čím by sa dalo toto lepidlo; omietka odstrániť?
  Moja 2. Otázka: či sa dá táto betónová dlažba natrieť a akou farbou by to bolo vhodné. Po tejto dlažbe sa chodí. Ďakujem krásne za odpoveď.

 20. Avatar Petra povedal:

  Dobrý deň, viem, že je to už stará diskusia, ale ak mi odpoviete budem rada. V kuchyni by sme chceli priznanu betónovú pracovnú dosku. Ďalšiu priznanu plochu by sme chceli pod akumulačnú pec v obývačke. Existujú vhodné nátery na takýto účel?

  • Alžbeta Alžbeta povedal:

   Dobrý deň,
   je možné ponúknuť Vám viacero možností riešenia , avšak niektoré informácie by sme potrebovali konkretizovať.
   Prosím, kontaktujte nás na našej zákazníckej linke – 0412028892.

   Prajeme pekný deň.

 21. Avatar Jakub povedal:

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na vhodnú farbu na garáž kde je beton na ktorý som vylial samonivelizačnú cementovu hmotu a ci je vhodne ju natierať. Ďakujem.

 22. Avatar Petra povedal:

  Dobrý deň. Veľmi sa nam páčia betonove povrchy v interieri ,ale su velmi drahé. Rozmýšlali sme či by sme mohli nový betonový poter len natrieť bezrospušťadlovou epoxidovou impregnaciou 2x a potom polyuretanovym lakom kvôli UV.
  Možno je to hluposť.ďakujem za odpoveď.

  • Alžbeta Alžbeta povedal:

   Dobrý deň Petra,
   vzhľadom na to, že s kombináciou takýchto náterov sme nikdy nepracovali Vám viem odporučiť len polyuretánový lak. Ten musí byť pochôdzny, vhodný na betón, s UV ochranou.

 23. Avatar Miro povedal:

  Dobry den.

  Mam v starsom rodinnom dome betonovu podlahu a chcel by som tam dat daky nater aby som tam nemusel na ten beton davat pvc.
  Ako mam zacat a aky povrchovy nater by bol vhodny.
  Dakujem, vela zdravia.

 24. Avatar Zoltán Svoreň povedal:

  Dobrý deň.
  Potrbujem navýsit chodnik o cca 2-3cm.mozem na to pouzit cementový poter?Ako finalna vrstva by bol kameninový koberec.

 25. Avatar fero povedal:

  Dobrý deň. Prosil by som Vás o radu čo mám spraviť. V staršom RD v jednej miestnosti je betón položený priamo na zemine a na povrchu sa objavuje pleseň. Čo mám spraviť aby som sa zbavil plesne. Do výšky to už nejde.
  Ďakujem.

  • Alžbeta Alžbeta povedal:

   Dobrý deň, na odstránenie plesne je potreba aplikovať náterový systém a to konkrétne Algicíd Plus. Tento prostriedok je potreba aplikovať zamokra a následne pleseň zoškrabať. Následne môžete použiť farbu Jupol Citro – touto farbou vymaľujete všetky steny, ktorým hrozí plesnenie.

 26. Avatar Juraj Sramo povedal:

  Dobrý deň,
  chcem Vás poprosiť o radu. Urobili sme betónovú platňu v exteriéri, čiže betón ma vonkajšiu vlhkosť a budu tam parkovať auta. Betón chceme prebrúsiť a natrieť odolným náterom voči vode,soli,olejom a chémii. Čo by ste doporučili?Veľmi pekne ďakujem za radu.

  • Alžbeta Alžbeta povedal:

   Dobrý deň,
   ako prvé by bolo dobré keby bola platňa izolovaná od spodnej vlhkosti a nedochádzalo k nasiakavosti betónu vodou.
   V prípade ak bude betón neizolovaný, dôjde k nasiakavaniu vlhkosti a vody a následne vrchný náter bude postupom času degradovať a dôjde k jeho rýchlejšiemu poškodeniu.
   V ponuke máme dostupné farby na betón , avšak tie najodolnejšie sú vhodné len do interiérových podmienok resp. krytá plocha.
   V prípade ak to bude kryté odporúčame produkt:
   https://www.efarby.sk/epoxyban-synteticka-dvojzlozkova-farba-na-beton-p4458

   Prajeme pekný deň.

 27. Avatar Petra povedal:

  Dobry den,
  Mame betonovu ploxu pred garazou v exterieri, je nepekne urobena, chcem sa spytat , chcem ju dat vybrusit,pripadne vylestit , aky postup by ste zvolili? Co pouzit pri lesteni, tak aby sa nemusela na to lepit dlazba a bolo to funkcne a esteticke, beton je novy.

 28. Avatar Zuzana povedal:

  Dobrý deň,
  pustili sme sa do stavby bazénu svojpomocne. Vystavali sme vaňu bazénu z tvárnic zaliatych betónom. Osieťovali sme a zatiahli flexkleberom. Čo by ste odporúčali ďalej aplikovať, aby sme urobili bazén vodotesným a aký náter vrchný. Ďakujem Zuzana

 29. Avatar Katarína Regecová povedal:

  Dobrý deň prajem.
  Mam doma farbu určenú na kov, oceľ, potrubie, kontajnery…Jednozložkový základný povlak na báze alkydovej živice-
  VESTOLUX
  VESTOPOX ZT07
  1K-R3-Grund AK-ZP KG07-

  Chcela by som sa opýtať, či nemáte skúsenosť s použitím takejto farby aj na betón. Či by to náhodou nemohlo fungovať.

  Ďakujem
  S pozdravom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *